Aktuality

1/4/2022

David Kameník: Život mě nakonec zavál jiným směrem

Kolem projektů Sportovní Prázdniny, Fotbalové Prázdniny a Sportovní městečko se pohybuje spousta zajímavých lidí, které to baví, dávají tomu sto procent, a proto jsou tyto tábory a kempy tak oblíbené. Patří sem i David Kameník, který nijak nezatrpkl kvůli zranění, které mu nedovolilo pokračovat ve fotbalové kariéře a věnuje se v létě malým nadšencům tohoto našeho nejpopulárnějšího sportu. „Nyní zastávám pozici hlavního vedoucího kempu v Zákupech, za což jsem Vojtovi (Brožovi) opravdu vděčný,“ říká bývalý mládežnický hráč Slovanu Liberec.

Kde jste začínal s fotbalem, kde všude jste hrál?

S fotbal jsem začínal ve třech letech v Novém Boru v kategorii U6, protože nižší kategorii v té době ještě nebyla. Po dvou letech jsem přestoupil do Slovanu Liberec kde jsem působil až do kategorie U15, kde mě potkalo vážné zranění kolene, které ukončilo moje působení v Liberci. Následně jsem přestoupil do FK Varnsdorf, kde jsem strávil tři roky. Bohužel se stále ozývalo zranění a tak jsem musel snížit zátěž a opět změnit působiště. Tím se stala Skalice u České Lípy. Naneštěstí i zde mě limitovalo staré zranění a tak jsem se rozhodl ze zdravotních důvodů skončit s aktivní kariérou.

Jaké máte zkušenosti s trénováním mládeže?

Po těžkém rozhodnutí skončit s fotbalem jsem se chtěl věnovat alespoň trénování, ale život mě nakonec zavál jiným směrem a od tohoto záměru jsem upustil. Občas vypomůžu kamarádům trenérům když je potřeba, ale jinak trenérských zkušeností moc nemám a nechávám to na kompetentnějších lidech.

Jak jste se dostal k projektům Vojty Brože a kterých se nejvíce účastníte?

K projektům pořádaných Vojtou jsem se dostal asi jako většina ostatních. Přihlásil jsem se na kemp v Zákupech, myslím, že to byl 2. ročník, a od té doby v tom jedu s Vojtou. Nejdřív jako účastník, dále praktikant, vedoucí a nyní zastávám pozici hlavního vedoucího kempu v Zákupech, za což jsem Vojtovi opravdu vděčný. V posledních letech jsme navíc rozšířili nabídku kempů o Itálii, příměstské tábory nebo halové turnaje. Já osobně se snažím vypomáhat ve všech projektech, ale nejvíc se zajímám právě o výše zmíněný kemp v Zákupech.

Kdyby nějaký malý fotbalista (sportovec) přemýšlel, zda má jet na tábor do Itálie, Zákup či na příměstský kemp, čím byste ho nalákal? Co mohou malému sportovci dát tyto kempy a tábory?

Určitě bych ho lákal na bohatý sportovní program a super partu vedoucích i účastníků. Kempy jsou pojaté fotbalovým směrem, ale nejsou to typické drilovací kempy, kde jde jen o fotbal. Kempy jsou zaměřeny na sport jako takový. Navíc zázemí v podobě koupaliště, nebo v Itálii moře, nám otevírají řadu dalších zábavných aktivit.

ptal se Alex Neugebauer

David Kameník: Život mě nakonec zavál jiným směrem David Kameník: Život mě nakonec zavál jiným směrem David Kameník: Život mě nakonec zavál jiným směrem David Kameník: Život mě nakonec zavál jiným směrem

30/3/2022

Arsenal Česká Lípa a Fotbalové Prázdniny = skvělá minulost, bohatá současnost a nadějná budoucnost

Projekt Fotbalové Prázdniny a fotbalový klub Česká Lípa patří k sobě. Bývalí i současní hráči českolipského klubu se dlouhodobě zapojují do dění v kempech a táborech ať už jako vedoucí či organizátoři. Patří sem i současná opora defenzivních řad Arsenalu Pavel Malý a bývalý ofenzivní hráč Jakub Čvančara. "Trénoval jsem na Arsenalu do konce minulého roku, ale pak jsem se přesunul do Prahy a teď mám hluche místo, takže nikde netrenuji," podotýká druhý jmenovaný.

 

Oba dva se dostali k Fotbalovým Prázdninám (Spotovnímu městečku, Sportovním Prázdninám) díky kamarádství se zakladatelem zmiňovaných projektů Vojtou Brožem. "S Vojtou se znám v podstatě od malička. Začínali jsme spolu na Lokotce a potom jsme spolu hráli na Arsenalu. Vždy jsem se účastnil jeho sportovních akci jako soutěžící. Postupem času, když to Vojta posunul na tuto úroveň a já měl kladný vztah k trénování mládeže, tak jsem byl součástí i toho," říká Jakub Čvančara, který byl zainteresovaný ve třech kempech - Zákupy, Česká Lípa a Itálie.

Na otázku co ho nejvíce na těchto projektech baví, odpovídá: "Je to strašně odlišné na základě věku dětí. U těch mladších jde hlavně celkově o zábavu. Je důležité vytvořit v dětech vazbu na sport obecně a potom vidět v pozdějším věku, že jsou stále sportovně aktivní. U těch starších, kteří už si třeba i vybrali fotbal jako hlavní sport, rozhodne ten postupný progres, ať už herní výkonnost, technická dovednost, tak i obecně vývoj charakteru dítěte," dodává Jakub Čvančara, který svou fotbalovost prokázal např. před pár lety při pohárovém zápase Arsenalu v Doksech, kdy proměnil penaltu dloubákem alá Panenka.

 

To Pavel Malý se spíše věnuje organizačním záležitostem. "Fotbalovým kempům se věnuji krátce, má činnost spočívá spíše v organizaci a ve věcech spojené s ní," vysvětluje českolipský obránce své působení ve Fotbalových Prázdninách. "Nejvíce se mi líbí a baví myšlenka, ze vedeme děti ke sportu, ukazujeme různé formy her, učíme týmové práci," vyzdvihuje Pavel Malý pozitiva projektů, ale ještě se vrací ke své organizační náplni. "Je to rozmanitá činnost, od všeho něco, záleží podle fáze projektu, ale pro příklad přes administrativu až po unifit testy, kempový deník apod."

Pavel se zatím k trénování dětí naplno nechystá, i když určité zkušenosti už má. "V rámci povinné praxe na VŠ jsem již tréninkové jednotky vedl, ale momentálně mě trénování neláká. I když učit děti novým pohybovým dovednostem, nebo netradiční hry mě vždy bavilo."

To že je Pavel Malý výborný organizátor, potvrdil na konci loňského roku, kdy měl na starosti jako hlavní pořadatel oblíbenou Futsal Tour. "Vzhledem ke všem omezením, která v tu dobu byla platná, jsme to zvládli na výbornou. Tento ročník se o organizaci staralo cca 10 lidí," připomíná Malý, kolik lidí se podílelo na Futsal Tour.

autor: Alex Neugebauer

Arsenal Česká Lípa a Fotbalové Prázdniny = skvělá minulost, bohatá současnost a nadějná budoucnost Arsenal Česká Lípa a Fotbalové Prázdniny = skvělá minulost, bohatá současnost a nadějná budoucnost Arsenal Česká Lípa a Fotbalové Prázdniny = skvělá minulost, bohatá současnost a nadějná budoucnost Arsenal Česká Lípa a Fotbalové Prázdniny = skvělá minulost, bohatá současnost a nadějná budoucnost

26/3/2022

Martin Ráček: Tábory už vnímám jako součást mého života

Když jel Martin Ráček poprvé na fotbalový kemp (spadající pod projekt Fotbalové Prázdniny), určitě ho v tu chvíli nenapadlo, že za 12 let bude nadále součátí sportovních táborů, ale už v roli vedoucího. "Ano, první zkušenost mám už od osmi let tehdy ještě jako účastník. Vzpomínám na to rád, protože narozdíl od jiných kempů to nebylo pouze o trénincích na hřišti. Vždycky nás převážně bavili různé mimofotbalové aktivity, ale také parta vedoucích, s nimiž byla vždy sranda. I proto jsem každý rok přijel znova a znova. A když jsem překročil věkovou hranici pro účast, dostal jsem možnost začít jezdit jako vedoucí a kemp si užít i z druhé strany," říká fotbalista Pěnčína, který působí v I.A třídě Libereckého kraje.

"Jako dítě byl pro mě fotbalový kemp v Zákupech především vytržení z celosezónního tréninkového procesu, poznání nových kamarádů, získání nezapomenutelných zážitků. Dnes vnímám tábory už jako součást mého života, kdy se skvělou partou vedoucích, podpořenou nadšenými dětmi, si užíváme prázdniny sportem, který máme rádi," vidí Martin pozitiva na kempech a pokračuje: "Zároveň mi to ukázalo, co vše obnáší pořádání táborů, jak dlouho trvají přípravy na takovou akci, aby vše proběhlo bez problémů a děti si odvezly spoustu zážitků. Fotbalisty na kempech čeká nejen dohled trenérů z ligových akademií, ale také velmi pestrý program. Zmínil bych především naši noční Ligu mistrů v hale, Zákupan race, což je obdoba spartan race, a fotbalovou olympiádu. Samozřejmě je toho mnohem více," vypočítává Martin Ráček, který začínal s fotbalem v pěti letech v libereckém Slovanu. "V Liberci jsem působil do svých 15 let. Poté jsem strávil čtyři roky u konkurenčního Jablonce a nyní již ukazuji své umění v celku FC Pěnčín."

A u programu zmiňovaných příměstských a pobytových kempů se zastavme. "Klasický den na příměstských táborech začíná mezi 7:30 až 8:00, kdy nám dorazí děti. Poté si uděláme pohybovou rozcvičku, buď na hřišti nebo v terénu formou závodů, různých pohybových aktivit. Poté jdeme na hřiště, kde máme trénink nebo turnaj. Po obědě chvilku vytrávíme a jdeme buď na písečný fotbal, nebo turnaj na hřišti. Důležité je pro nás abychom si furt hráli," říká Martin k táborům, které se konají v Liberci, Jablonci a České Lípě.

Pobytové tábory jsou zase v Zákupech. "Každý den je něčím speciální. Ale máme určité opěrné body, kterých se držíme. Ráno rozcvička na místním koupališti nebo v parku u zámku. Dopolední program trávíme na hřišti tréninkem nebo celotáborou hrou. Po obědě a poledním klidu máme turnaj na hřišti, případně jdeme na koupaliště na písečné hřiště nebo na paddle boardy. Večerní program se skládá nejčastěji z táborové hry jako je Zákupan race, fotbalový biatlon, nebo fotbalový kvíz," podotýká mladý fotbalista, který ale už i trénuje. "Trenérská kariéra je u mě spojená s mládeží Slovanu Liberec, kde působím u kategorie U11."

Hlavním cílem je teď podle Martina Ráčka určitě naplnit letní tábory, v zimě pak uspořádat opět halové turnaje. "Co bude dál uvidíme. Nápady máme," dodává Martin Ráček tajemně a s úsměvem.

autor: Alex Neugebauer

Martin Ráček: Tábory už vnímám jako součást mého života Martin Ráček: Tábory už vnímám jako součást mého života Martin Ráček: Tábory už vnímám jako součást mého života Martin Ráček: Tábory už vnímám jako součást mého života

24/3/2022

Jitka Slaná: Vidět děti jak si kemp užívají, byla pro mě obrovská výhra

Až doteď jsme vám představovali jako organizátory Sportovních Prázdnin výhradně muže. Je načase to napravit, protože mezi důležité osoby  italských kempů patří Jitka Slaná. "Pro mě bylo soustředění obrovská nabíječka mých baterek. Vidět všechny ty děti, jak si to užívají a přitom dělají i něco pro sebe, byla pro mě obrovská výhra," vzpomíná milovnice snowboardu a stolního tenisu na sportovní kemp v italském Caorle.

Letos je italské soustředění naplánováno na druhou polovinu července. "Kemp v Itálii je rozhodně pro všechny děti všeho druhu. Nesoustředíme se pouze na fotbal nebo florbal. Soustředění probíhá hlavně formou her a soutěží a to zaručeně zabaví všechny děti," uvádí Jitka Slaná a pokračuje: "Můžou se těšit na supr partu vedoucích, se kterými se rozhodně nebudou nudit a na spoustu nových kamarádů. A koupačka v moři? Co víc si přát po pořádném tréninku," podotýká s úsměvem florbalová brankařka, která chránila českolipskou svatyni skoro dvacet let. "Sem tam občas si ještě do branky stoupnu."

Příjmení Slaná není žádná shoda jmen, je to opravdu sestra českolipské florbalové legendy Štěpána Slaného, který jí právě k tomuto populárnímu sportu přivedl. "Předtím jsem se věnovala atletice," říká Jitka, která má celý rok sportovně velmi nabitý, nejenom v létě při soustředěních a kempech. "Šest let jsem trénovala zákupske děti a teď pomáhám s trénováním prcků v České Lípě. Také předcvicuji spinning, fitbox a trampolíny. Běhám, jezdím na bruslích, na kole," výpočítává Slaná své aktivity a to ještě není vše. "Miluji výšlapy a výlety v přírodě."

Ale vraťme se ještě k soustředění v Itálii, přesněji k programu, ke kterému patřila např. celotáborová hra. "Hned první den po příjezdu si vedoucí rozlosovali dětičky. Každý vedoucí si vytvořil svůj tým od nejmenších až po největší, a ty měl celé soustředění na starosti a společně sbírali body. Děti si vymyslely název týmu a vše mohlo začít. Každé dopoledne i odpoledne byly pro děti připravené hry i soutěže. Děti se nemohly dočkat, co je čeká a kolik bodů získají. Bylo to supr. Děti se navzájem hecovaly a fandily si a bojovaly naplno o každý bodík. Na konci soustředění bylo vyhlášeno umístěno týmů, ale ceny si odvezli úplně všichni," vzpomíná Jitka, pro kterou je důležité, aby děti na soustředění se věnovaly svému volnému času jinak, než to bývá např. doma u počítačů. "Děti radši tráví čas u počítačů a nebo telefonů a rodičům (ne všem) je to jedno, protože mají od nich klid... Já jsem hned na začátku telefony dětem zabavila. Rodičům si samozřejmě zavolaly, ale jinak si soustředění naplno užily," dodává Jitka Slaná.

autor: Alex Neugebauer

Jitka Slaná: Vidět děti jak si kemp užívají, byla pro mě obrovská výhra Jitka Slaná: Vidět děti jak si kemp užívají, byla pro mě obrovská výhra Jitka Slaná: Vidět děti jak si kemp užívají, byla pro mě obrovská výhra Jitka Slaná: Vidět děti jak si kemp užívají, byla pro mě obrovská výhra

22/3/2022

Lukáš Valta: Dělat trenéra u moře je ta největší zábava

Fotbaloví fanoušci na Českolipsku znají Lukáše Valtu jako hráče se skvělou kopací technikou a herním přehledem. On však kromě vlastního hraní (nastupuje za Skalici) se věnuje i fotbalové mládeži a to jak přímo v českolipském Arsenalu či v projektech (Fotbalové Prázdniny, Sportovní městečko), ke kterým se dostal přes Vojtěcha Brože. „S Vojtou jsme dlouholetí kamarádi a několik let jsme spolu hráli za jeden tým, takže hned jak jsem začal trénovat na Arsenalu, mě Vojta oslovil a tím naše spolupráce začala,“ říká Lukáš Valta, který se v Arsenalu věnuje staršímu dorostu.

Lukáš je už několik let důležitou osobou jak v příměstských, tak i v zahraničních mládežnckých kempech. „Nejdříve jsem byl takový pomocný trenér a postupem času jsem se stal hlavním trenérem příměstských táborů v České Lípě a Itálii.“

Po dvouleté odmlce (kvůli covidu) všichni v týmu Fotbalových Prázdnin věří, že letos se zájezd do Caorle podaří uskutečnit. „Itálie je trošku specifická v tom, že tam neděláme celý týden jen fotbal, ale všeobecně sport. Na rozdíl od příměstských táborů, kde jsou děti spíše z Českolipska a potkávám je i během roku, do Itálie jezdí děti z celé ČR, a to je asi pro trenéra nejzajímavější,“ podotýká záložník účastníka Krajského přeboru. „Nesmím ale zapomenout na prostředí, protože dělat tábor u moře a být u toho jako trenér, je ta největší zábava.“

Jak už bylo zmíněno, Lukáš Valta trénuje nejstarší českolipské mládežníky, na kempy a tábory však jezdí menší děti. „Přes celý rok jsem trenér staršího dorostu, kde hodně řešíme taktiku, už nám záleží na výsledku, je na vás vyvíjen tlak, ale u příměstských táborů to tak rozhodně není. Většině dětí není ani 10 let, všechno, co s nimi děláme, je jedna velká hra, zábava,“ uvádí Valta, který se už ve svých 24 letech stal kapitánem Arsenalu Česká Lípa.

Příměstské tábory a především kempy v Itálii v člověku zanechají velké vzpomínky. „Když se pak potkáme nejen s dětmi, ale i rodiči, tak prohodíme pár slov. Během covidu tyto kempy a tábory určitě chyběly, měli jsme spoustu zpráv od dětí a rodičů, že už se nemůžou dočkat, až se zase všechno rozběhne do normálu a budou moci opět zavítat na některý z našich kempů,“ doufá Lukáš Valta.

I když Lukáš Valta vnímá dosavadní tábory a kempy pozitivně, ví, že vždycky se najde něco, co by šlo vylepšit. „Vylepšovat se toho dá vždy hodně, každý rok se veškeré tábory posouvají směrem nahoru a já doufám, že to tak bude i nadále. Zlepšují se hlavně trendy trénování a pohledu na fotbal a tím že máme v týmu mladé trenéry, kteří se chtějí zlepšovat a sami posouvat, tak to je velký krok, aby se nám to dařilo posouvat dál a dál,“ uvádí skalický středopolář a hned přidává další podnět. „Myslím si a doufám v to, že je to spousta fotbalových věcí (technika, práce v týmu apod..), trošku jiného zdravého pohledu na fotbal. Snažíme se vždy trénovat trochu jinak, protože děti vlastně trénují celý rok a po skončení svého fotbalu v klubech jedou hned na takovéto tábory. My máme trošku výhodu jako trenéři, protože děti jedou do nového prostředí a tím, že vidí nového trenéra, chtějí vždy pracovat na 110%."

autor: Alex Neugebauer

Lukáš Valta: Dělat trenéra u moře je ta největší zábava Lukáš Valta: Dělat trenéra u moře je ta největší zábava Lukáš Valta: Dělat trenéra u moře je ta největší zábava Lukáš Valta: Dělat trenéra u moře je ta největší zábava

15/3/2022

Martin Řezníček: Mým přáním je dostat do Zákup zahraniční tým

Mezi důležité projekty SPORTOVNÍCH PRÁZDNIN patří zimní mládežnické turnaje konané pravidelně v Zákupech. "Turnaje jsme se rozhodli udělat v době, kdy nám do toho hodně zasahoval covid a řekl bych, že jsme si s tím nakonec poradili velmi dobře," říká v rozhovoru jeden z organizátorů Martin Řezníček.
 
Jak zpětně hodnotíte zákupské turnaje?
Turnaje hodnotím velmi pozitivně. Na začátku jsem měl obavy, aby turnaje byly naplněny, což se nám nakonec částečně povedlo. Turnaje jsme se rozhodli udělat v době, kdy nám do toho hodně zasahoval covid a řekl bych, že jsme si s tím nakonec poradili velmi dobře. Jsem velmi nadšený za velmi pozitivní odezvy trenérů a také rodičů, kteří nám v častých případech chválili online výsledky.
 
Co byste chtěli do příštích let změnit, vylepšit?
Chtěli bychom trochu pozměnit systém turnajů, přidat nějaké kategorie a některé odebrat, aby se tak často neopakovaly. Formát čtyř víkendů bychom chtěli ponechat a velkým přáním je dostat do Zákup zahraniční tým, který by dodal na prestiži.
 
Pro mě byly velkým zpestřením holčičí týmy. Zpestřením myšleno ne jen taková rarita, ale prokázaly svou kvalitu a klukům se vyrovnaly. Neplánujete pro ně třeba i samostatný turnaj?
Jsem velmi rád, že k nám zavítaly dívky z Liberce a Teplic, jejich výkony byly na srovnatelné úrovni a je to hlavně příslib pro ženské výběry do příštích let. Navíc Liberec došel v jednom turnaji až do finále a z dalších dvou účastí si holky odnesly bronzové medaile. Ano, plánujeme jeden či dva turnaje věnovat dívčím kategoriím.
 
Dá se podle výsledků říci, které město či který kraj nejvíce dominoval během těch tří víkendových turnajů?
Turnaje byly vyrovnané, nicméně nejúspěšnějším městem byl Liberec, dále Teplice a Děčín. Nicméně to hlavní poděkování patří Sportingu Mladá Boleslav, který se účastnil 10 z 12 turnajů.
 
Jak vzpomínáte na kemp v Itálii, který pořádají SPORTOVNÍ PRÁZDNINY?
Na kemp v Itálii vzpomínám moc rád. Byl to můj první kemp v zahraničí a byl jsem naprosto nadšený. Navíc jsem se poprvé poznal s většinou kluků a i Vojtu Brože jsem viděl poprvé. Sice jsme ten rok neměli k dispozici přírodní trávu a byli jsme většinou času na pláži nebo betoňáku, ale mně to naprosto vyhovovalo. Byl jsem na fotbale a zároveň jsem si odpočinul od stereotypních tréninků.
 
V čem je kouzlo těchto kempů?
Největší kouzlo je pro mě spojení moře a fotbalu. Po náročné sezóně je to skvělý oddech s trochou fotbalu. Navíc tréninky na pláži jsou příjemným zpestřením. Kemp v Itálii byl jedním z nejlepších zážitků, které spojuji s fotbalem.
 
ptal se Alex Neugebauer

Martin Řezníček: Mým přáním je dostat do Zákup zahraniční tým Martin Řezníček: Mým přáním je dostat do Zákup zahraniční tým Martin Řezníček: Mým přáním je dostat do Zákup zahraniční tým Martin Řezníček: Mým přáním je dostat do Zákup zahraniční tým

13/3/2022

Chtěli jsme jen oslavit život a byly z toho největší akce v ČR

Za úspěšným projektem může být na počátku sen, který se při realizaci stává napínavým očekáváním. U jiných projektů může jeho "stvořitel" to od začátku brát na pohodu, zkrátka: "užijeme si a ono to nějak dopadne." A ono to dopadlo. Řeč je o projektech Vojtěcha Brože, které přesáhly českolipské hranice a to nejenom do vnitrozemí, ale i do ciziny.
 
Jaký byl první podnět začít se věnovat fotbalovým kempům?
Celý život jsem jezdil na tábory jako dítě, později s DDM Libertin na cyklistické tábory jako praktikant, vedoucí a ve dvaceti letech jsme už začali s kamarády stejným způsobem realizovat fotbalové kempy. Opravdovým motorem k nastartování kempů však bylo studium na vysoké škole v Liberci, kde jsem zpracovával projekt při studiu na realizaci právě fotbalového kempu v Zákupech. Stejný rok jsme již vše stihli zrealizovat a od té doby jsme prakticky za 13 let nezměnili v programu vůbec nic. Ani to není v plánu.
 
Jaké byly vaše (s Martinem Hanouškem) představy? Co se povedlo nad očekávání a co naopak jste třeba museli "dát k ledu"?
Vše se povedlo nad očekávání. Všechny akce jsme začali dělat pouze z důvodu, abychom se potkali se svými kamarády. Oslavili život. Nečekali jsme, že hned druhý rok budou všechny akce největší v ČR. Navíc to nikdy nebyl cíl, užili jsme si s Martinem každý den, kdy jsme mohli kolem nás vidět šťastné lidi. Je nádhera se podívat zpět, kolik lidí jsme spojili společně dohromady. Martinovi patří velké díky za všechny ty roky. Bez naší spolupráce by v té době nic nevzniklo. Nemohlo to být lepší. Navíc, teď nad tím přemýšlím. My jsme se právě potkali už na cyklistických táborech, věděli jsme o sobě vše. Opravdu to vše bylo parádní. Málokdo si dokáže představit, kolik máme společných zážitků třeba jen z realizací sportovních kempů pro děti.
 
Fotbalové Prázdniny mají i svou Síň slávy. Které fotbalové osobnosti v ní jsou a jak se je podařilo získat pro váš projekt?
V prvních letech například Vladimír Coufal, Milan Bosančič, Renato Kelič, Jan Blažek, Jan Flachbart nebo dokonce i Josef Weber. Později Iva Mocová, Tomáš Ladra, Matěj Šimon, Antonín Křapka, Jan Král a další. Měli jsme pro děti i podepsané dresy, kartičky od ligových týmů a mnoho dalších pamětních cen. Moc všem děkujeme za jejich návštěvu. Pomohli nám každý rok naše kempy doslova okořenit.
 
Proč se zrovna v Zákupech konají kempy a turnaje?
Proč Zákupy je jednoduché. Mají nejlepší sportovní zázemí nejspíš v regionu. Nenajdete jen tak na jednom místě sportovní halu, tělocvičnu, koupaliště, saunu, atletický ovál, fotbalové hřiště, tenisové hřiště, antukové kurty, školní jídelnu a sportovní ubytovnu. V okolí je krásná příroda, studánky, turistické cesty a skvělí lidé. Cítíme se tam všichni jako doma. Areál je navíc vybudován tak, že nikoho svou činností nerušíme a my nejsme ničím rušeni z okolí. Jsem rád, co se povedlo generacím před námi pro nás připravit za krásné sportovní zázemí.
 
Vy ale máte i Akademii (Česká Lípa, Liberec a Jablonec). Co si pod tím máme představit?
Ve všech akademiích probíhají v létě příměstské tábory ve stejný čas a vyvrcholením je fotbalový turnaj, na který se sjedou všechny děti z jednotlivých měst. Z Liberce, Jablonce nad Nisou, tak i z České Lípy. Na programu je během týdne také bazén, turnaje a další volnočasové aktivity. Je to skvělý koncept plný her a zábavy. Jsem rád, že se mezi nás zapojují stále mladší trenéři. Doporučuji zjistit více. Navíc projekt je pro rodiče za skvělou cenu.
 
ptal se Alex Neugebauer

Chtěli jsme jen oslavit život a byly z toho největší akce v ČR Chtěli jsme jen oslavit život a byly z toho největší akce v ČR Chtěli jsme jen oslavit život a byly z toho největší akce v ČR Chtěli jsme jen oslavit život a byly z toho největší akce v ČR

7/2/2022

SPORTOVNÍ TÁBOR PRO DĚTI U MOŘE

Termín: 8. 7. - 17. 7. 2022

Věková kategorie: 6 - 14 let

Lokalita: Caorle, Benátsko, Itálie

 

Nástupní místa: Česká Lípa, Mladá Boleslav, Mělník, Neratovice, Praha – Černý Most, Benešov, Tábor, Soběslav, Veselí nad Lužnicí, České Budějovice, Dolní Dvořiště, Kaplice

 

SPORTOVNÍ TÁBOR PRO DĚTI U MOŘE SPORTOVNÍ TÁBOR PRO DĚTI U MOŘE

30/1/2022

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY 2022 - ZJISTĚTE VÍCE INFORMACÍ!

VÁŽENÍ RODIČE, už to nemůžeme vydržet!!! Nejlepší zážitky nám nikdo nevezme.

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY - ITÁLIE 2022

Termín: 8. 7. - 17. 7. 2022

Věková kategorie: 6 - 14 let

Lokalita: Caorle, Itálie, Benátsko

 

REGISTRACESPORTOVNÍ PRÁZDNINY 2022

 

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY 2022 - ZJISTĚTE VÍCE INFORMACÍ! SPORTOVNÍ PRÁZDNINY 2022 - ZJISTĚTE VÍCE INFORMACÍ! SPORTOVNÍ PRÁZDNINY 2022 - ZJISTĚTE VÍCE INFORMACÍ!

28/1/2022

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY 2022 - PRVOTNÍ INFORMACE

Něco se chystá!!! Jestli chcete své (nebo klidně i cizí) děti, potomky a plody poslat v létě z domu na místo, o kterém budou ještě dlouho vyprávět a kam se budou chtít také vracet, věnujte pozornost SPORTOVNÍM PRÁZDNINÁM!!!

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY - ITÁLIE 2022

Termín: 8. 7. - 17. 7. 2022

Věková kategorie: 6 - 14 let

Lokalita: Caorle, Benátsko, Itálie

 

Naší specializací jsou sportovní kempy a tábory pro děti v zahraničí u moře. Vracíme dětem radost ze hry. Zaměřujeme se na kolektivní a individuální sporty, volnočasové aktivity a netradiční hry. Ideální dovolená pro děti všech věkových i výkonnostních kategorií. 

 

20/1/2022

Sportovní Prázdniny 2022

Nezmeškejte přihlašování na velice oblíbené sportovní kempy v Itálii. Brzy Vás všechny začneme informovat o připravovaných novinkách. 

18/1/2022

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY - REGISTRACE ZAHÁJENA!

Vážení, je to tu! Zahajujeme přihlašování na rok 2022 a už se nemůžeme dočkat, kam společně letos vyrazíme. :-))

10/1/2022

Sportovní Prázdniny 2022 - připravte se na zahájení registrací :-)

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY 2022 - zbývá 8 dní do zahájení přihlašování!

 

1/1/2022

PF 2022

Vážení sportovní přátelé, dovolte nám popřát do nového roku mnoho úspěchů a lásky. Hodně zdraví přeje TÝM SP.

24/12/2021

Veselé Vánoce a Šťastný nový rok 2022

PF 2022.

13/8/2021

Registrace na KEMPY A TÁBORY 2022 zahajujeme 1. 9. 2021!!

Registrace na KEMPY A TÁBORY 2022 zahajujeme 1. 9. 2021!!

Více informací: https://sportovniprazdniny.cz/

30/6/2021

Sportovní Prázdniny 2021

Realizovaný projekt SPORTOVNÍ PRÁZDNINY je podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

Děkujeme za spolupráci a podporu. Tým SP.

Sportovní Prázdniny 2021

11/2/2021

Vítejte přátelé, Sportovní Prázdniny 2020 jsou za rohem !

Sportovní projekty pro děti v italském městečku Caorle mohou být tou nejlepší odměnou a nezapomenutelným zážitkem. Letošní rok realizujeme tyto projekty:

 

SPORTOVNÍ TÁBOR | FOTBALOVÝ KEMP | FLORBALOVÝ KEMP | TENISOVÝ KEMP

 

14/1/2020

Fotbalové Prázdniny Zákupy 2020

Kdo si letos vybere fotbalový kemp v Zákupech, určitě udělá dobře! 

Už dvěma našim trénérům se podařilo získat trenérskou licenci UEFA A - oba potvrdili účast na fotbalové kempy do Zákup. 

Velkou radost máme i z ostatních trénérů. Aktuálně prochází další tři naši tréneři kurzem UEFA B. 

Navazujeme spolupráci s dalšími fotbalovými kluby.

Na kempu v Zákupech budeme mít letos také trenéra brankářů. 

Už nyní máme první partnery, kteří finančně nebo materiálně podpoří naše kempy.

Sestavili jsme projektový tým z nejlepších účastníků za posledních 10 let a dáváme dohromady táborový program složený z těch nejvíc nejlepších aktivit, které jsme doposud zažili. 

Budeme hrát noční turnaj mistrů, na závěr na nás čeká vyhlášený sportovní víceboj a noční hra.

Pojedeme na celodenní výlet a navštívíme aquapark.

Každý účastník obdrží památeční pohár, kempové triko a láhev na pití. 

Pracujeme na známých osobnostech, aby navštívili náš kemp.

Rozšiřujeme pracovní tým Fotbalových Prázdnin. 

A co víc? Dovybavili jsme sportovní areály v Zákupech paddleboardy, beach fotbalem, beach volejbalem a ve volném čase zkusíme mimo jiné také plažový tenis, stolní tenis, nohejbal, florbal, fotbal kroket a další sporty. K dispozici máme fotbalové hřiště, halu, tělocvičnu, umělku, atletický ovál, antukové kurty, PC učebny, místo pro táborák a další aktivity. 

Přemýšlíš, jestli se přihlásit na kempy do Zákup? Lepší příležitost už nebude. 

https://sportovniprazdniny.cz/cs/kempy/fotbalovy-kemp

Fotbalové Prázdniny Zákupy 2020

12/11/2019

Fotbalové Prázdniny mají z poloviny zaplněnou kapacitu

Fotbalové kempy v Itálii jsou již z poloviny zaplněny. Více informací naleznete v sekci fotbalové kempy: https://sportovniprazdniny.cz/cs/kempy/fotbalovy-kemp nebo přímo na partnerském webu: www.fotbaloveprazdniny.cz

Fotbalové Prázdniny mají z poloviny zaplněnou kapacitu

10/11/2019

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY, NA KTERÉ NEZAPOMENEŠ ;-)

Sportovní prázdniny nejsou pouze tradiční sporty, ale také ty nevšední!
Už teď můžete přihlásit děti na příměstské tábory a kempy v Itálii na léto 2020!
Přihlášky a veškeré informace naleznete na našem webu https://sportovniprazdniny.cz

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY, NA KTERÉ NEZAPOMENEŠ ;-)

1/11/2019

Sportovní Prázdniny jsou připraveny!

Vše připraveno a nastartováno na rok 2020. Už máte zarezervovanou sedačku? Čekáme na vás www.sportovniprazdniny.cz

Sportovní Prázdniny jsou připraveny! Sportovní Prázdniny jsou připraveny! Sportovní Prázdniny jsou připraveny! Sportovní Prázdniny jsou připraveny!

30/10/2019

Sportovní kempy pro celou rodinu!

Máte rodinu a milujete sport?
Co takhle sportovní prázdniny v Itálii pro celou rodinu?!
V rámci pobytu můžeme v případě zájmu uskutečnit výlet do Benátek a každý den na vás budou čekat jiné sportovní aktivity, kde účast není povinná.
Více informací a registrace na https://sportovniprazdniny.cz/cs/akce/italie-caorle

Sportovní kempy pro celou rodinu!

28/10/2019

Nikdy nekončící "dolnobousovská spolupráce". Děkujeme!

Protahujeme nepsanou "dolnobousovskou spolupráci"! Velké poděkování za důvěru patří klubu DBSK - Dolnobousovský SK a rodičům, kteří každoročně posílají fotbalisty na fotbalový kemp do Zákup! www.fotbaloveprazdniny.cz

 

 

Nikdy nekončící "dolnobousovská spolupráce". Děkujeme!

24/10/2019

Florbalový kemp Itálie je po roce opět tu!

Florbal je neustále více a více populárnější sport, a i proto jsme pro vás opět připravili florbalový kemp v Itálii!
Teplo, moře, písčitá pláž a florbal, no nezní tu super!?
Registruj se na: https://sportovniprazdniny.cz/cs/kempy/florbalovy-kemp

Florbalový kemp Itálie je po roce opět tu!

13/10/2019

Už jste přihlášeni na příměstské tábory?

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY PRO DĚTI

 

FOTBALOVÝ TÁBOR ČESKÁ LÍPA / FOTBALOVÝ TÁBOR LIBEREC 

FOTBALOVÝ TÁBOR JABLONEC N. NIS. / FOTBALOVÝ TÁBOR PRAHA

23/8/2019

ROK 2020 JE VENKU! JSME PŘIPRAVENI.

Otevíráme přihlašování na kempy v roce 2020.

20/7/2019

FP Itálie II. - plán cesty

Vyjeli jsme z Caorle v 19:00. Na stránkách www.sportovniprazdniny.cz sledujte sekci aktuality, časy budeme upřesňovat v průběhu cesty. Plánovaný příjezd do ČR:

 

03:30 - 03:50 - České Budějovice, parkoviště prodejna Peugot.

04:50 - 05:20 - Benešov, parkoviště hotel Benica.

05:30 - 06:00 - Praha Průhonice, parkoviště McDonald’s na dálnici směr Praha.

05:30 - 06:00 - Praha Černý Most, zastávka MHD č. 250 (směr Mladá Boleslav) pod parkovištěm Makro.

06:30 - 07:00 - Mladá Boleslav, parkoviště OC Olympia.

07:30 - 08:00 - Česká Lípa, KD Crystal, vyrážíme.

 

Telefon na vedoucího posádky: +420 721 212 885

 

Ahooooj!

16/7/2019

HURÁÁÁ MOŘÉÉÉ!!

Je úterý a my se ráno řídíme heslem "ranní ptáče dál doskáče". Jupíjou. Vstáváme v 7:30 a za 15 min už máme všichni sraz před hotelem a vybíháme na rozcvičku. Ale ne jen tak ledajakou. Bereme s sebou repráček a pouštíme hymnu. Hymnu, kterou si vybrali sami děti. Víte jakou? No přece: https://youtu.be/wPgfM0GsrXg. Běžíme k přístavu, společná fotečka. Na cestě zpátky ještě stíháme společnou fotku a hurá na snídani. To je paráda. Švédské stoly opět nezklamali. Kakao začíná být čím dál oblíbenější. Rychle poklidit. Cíl je dnes jen jeden. Užít den na max. Dopoledne nás čeká pětiboj - biatlon, hod na cíl, opičí dráha, běh po čtyřech a hod na koš. Je to napínavé. Týmy jsou vyrovnané. Rozhoduje každý vteřina, každý bod. Než se dopočítají výsledky, tak už sedíme na obědě. Poledňáček dneska zkracujeme do 14:30. Nikdo nemá nic proti. Všichni chceme už plavat v moři. Dnešní den patří regeneraci a doplnění energie. Je to veget. Po skupinkách plaveme s dobrovolníky na molo a na závěr ještě nesmí chybět tancovačka na pláži. Nejlepší odpolko. Véča a na závěr programu kreslíme na trika. Děti to opět chytlo a moc si to užili. Tak které si zítra vezmou na sebe? Táborové triko nebo triko, které si sami dnes vyrobili. Uvidíme. Už je opět 22:00, tak dobrou noc. Zítra pokračujeme.

14/7/2019

POZOR POZOR! LETOS TO NEBUDE MÍT CHYBU!

Ráno se vstávalo v 7:45, snídaně a od 10:00 nám odstartoval dopolední program. UNIFIT TEST je ideální forma, jak porovnat výkonnost a zkontrolovat připravenost všech účastníků. Postupně všechny týmy prošli testovací baterií, která se skládala z těchto disciplín: sprint, fotbal střelba, florbal střelba, nožičky, florbal slalom, fotbal slalom, prkno, schyby, skok z místa a švihadlo. Nejlepší výkon hodný za zmínku předvedla slečna Elena Bredová, který v disciplíně prkno vydržela 6 min 22 s. Odpoledne už skáčeme do moře. Šli jsme hned po poledňáčku, nebylo na co čekat, chtěli jsme si to užít na max. Vyvrcholením odpoledního programu byla hra "Logic". Pamatujete na ní? Tak my jsme si ji upravili dle vlastních potřeb, abychom si ji mohli zahrát na pláži. Větší legraci, nadšení a bojovnost jsme dlouho neviděli. Bylo to prima. Ááá, toto letí... už je 18:00, končíme! Osprchnout a musíme na véču. To byla bašta. Všechno klape. Večer nás čeká ještě jeden táborový program. Vlajky. Každý tým si musel během 60 min vytvořit vlastní vlajku. Jak to dopadlo? Podívejte se sami: https://www.facebook.com/sportovniprazdniny/.

12/7/2019

PLÁN CESTY ITÁLIE 2019 - II TURNUS

PLÁN CESTY

18:30 - Česká Lípa, KD Crystal, vyrážíme.

19:30 - Mladá Boleslav, parkoviště OC Olympia.

20:30 - Praha Černý Most, zastávka MHD č. 250 (směr centrum) pod parkovištěm Makro.

20:50 - Praha Průhonice, parkoviště McDonald’s na dálnici směr Brno.

21:20 - Benešov, parkoviště hotel Benica.

22:10 - Tábor - parkoviště čerpací stanice u Mc Donald’s.

23:15 - České Budějovice, parkoviště prodejna Peugot.

08:00 - Caorle, stavíme přímo u hotelu.

 

1/7/2019

FOTBALOVÉ PRÁZDNINY V ITÁLII JSOU TU! - INFO K ÚČASTI

Vážení rodiče, 

zasíláme finální informace k letošnímu kempu v Itálii. Děkujeme za spolupráci. 

Plán cesty:

18:30 - Česká Lípa, KD Crystal, vyrážíme.

19:30 - Mladá Boleslav, parkoviště OC Olympia.

20:30 - Praha Černý Most, zastávka MHD č. 250 (směr centrum) pod parkovištěm Makro.

20:50 - Praha Průhonice, parkoviště McDonald’s na dálnici směr Brno.

21:20 - Benešov, parkoviště hotel Benica.

22:10 - Tábor - parkoviště čerpací stanice u Mc Donald’s.

23:15 - České Budějovice, parkoviště prodejna Peugot.

08:00 - Caorle, stavíme přímo u hotelu.

Je důležité být na místě nejdéle 15 min před plánovaným odjezdem. 

—————

V momentě nástupu do autobusu bude předán organizátorům: list účastníka, souhlas se zpracováním osobních údajů, posudek zdravotní způsobilosti, kopie průkazky pojištěnce, kopie cestovního pojištění (řeší si každý individuálně) a cestovní doklad.

Kapesné dle vlastního uvážení (doporučujeme cca 50 euro). Možnost odevzdat do úschovy hlavnímu vedoucímu při nástupu do autobusu.

Začínáme večeří (zabalte dětem jídlo na prvních 24h), končíme obědem. Předpokládaný návrat za týden v neděli v brzkých ranních hodinách. Budeme Vás o všem včas informovat. Sledujte náš web www.fotbaloveprazdniny.cz sekci aktuality.

—————

Zabalte dětem minimum věcí jako na každé jiné soustředění. Nezapomeňte přibalit krém na opalování, repelent, baterku, plavky, sportovní obuv, kopačky, pantofle, míč a láhev na pití. Přibalte jedno bílé tričko na pokreslení. Zbytečnou elektroniku nechte doma.

 

Těšíme se na viděnou.

15/5/2019

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY LETÍ NA EMAILY KLUBŮM V ČR

PRVNÍ KOLO INFORMOVANOSTI O FLORBALOVÝCH KEMPECH SE DOSTÁVÁ KE KLUBŮM V ČR. DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI A PŘEDÁNÍ INFORMACÍ DÁLE. ZDRAVÍ TÝM SP.

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY LETÍ NA EMAILY KLUBŮM V ČR

14/5/2019

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY 2019 - POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

FOTBAL

FP Zákupy - 4 volná místa.

FP Itálie I. turnus - 3 volná místa.

FP Itálie II. turnus - 12 volných míst.

14/5/2019

FOTBALOVÝ KEMP ZÁKUPY

Fotbalový kemp v Zákupech nám letos dělá opravdu radost. Hlásíme do světa Caorle a v Zákupech se nám to mezi tím pěkně plní. Máme velkou radost, máme to tam rádi. Těšíme se, zdraví Tým FP. Více informací o kempu naleznete zde - FOTBALOVÝ KEMP ZÁKUPY.

FOTBALOVÝ KEMP ZÁKUPY

13/5/2019

FOTBALOVÝ KEMP ITÁLIE - CAORLE, LÉTO 2019

Fotbalový kemp v italském městečku Caorle může být tou nejlepší odměnou a nezapomenutelným zážitkem. 

Výborné ubytování a strava na českém hotelu s českou kuchyní, fotbalová hřiště, hřiště s umělou trávou, atletický stadion, hřiště na beach fotbal a další plážové aktivity, návštěva aquaparku, turnaje, soutěže a závody. To vše na nás v Itálii čeká.

K tomu všemu navíc jedinečný fotbalový program a sportovní aktivity, které dětem nedopřejí ani chvilku nudy. Pozvolný vstup do moře a dlouhé písečné pláže jsou ideální pro děti všech věkových kategorií. Pro zájem otevíráme turnus i pro kluby, týmy a rodiny za zvýhodněných podmínek.

Kempy jsou každoročně realizovány z vlastních zdrojů za podpory okresních i krajských fotbalových svazů, veřejných dotací a dalších partnerů. 

FOTBALOVÝ KEMP ITÁLIE nově také na stránkách FAČR.

11/5/2019

FLORBALOVÉ PRÁZDNINY V ITÁLII

FLORBALOVÉ PRÁZDNINY V ITÁLII
Děkujeme @FlorbalJablonec!
Umožnili nám předvést všem jabloneckým talentům dokonalý způsob, jak strávit prázdniny plné florbalu, zábavy, soutěžních aktivit i pohodového odpočinku u moře.
Přidejte se k nám i Vy. Těšíme se na každého z Vás!
Bližší informace najdete na www.sportovniprazdniny.cz

FLORBALOVÉ PRÁZDNINY V ITÁLII

9/5/2019

ZAJISTĚTE SI LETOŠNÍ KEMPY TÉMEŘ ZDARMA!

VÍTE, ŽE??
Zaměstnavatelé přispívají na prázdninové aktivity Vašich dětí v průměru 4000,- a zdravotní pojišťovna až 2000,-. Rádi Vám s finančním zajištěním kempů pro Vaše ratolesti pomůžeme. Nakonec kempy budete mít téměř zadarmo. Těšíme se na viděnou.

ZAJISTĚTE SI LETOŠNÍ KEMPY TÉMEŘ ZDARMA!

5/5/2019

ZDRAVÍ ZAČÍNÁ JÍDLEM.

Chceme žít zdravěji, chceme žít déle.

Věříme, že zdravý životní styl nám prodlouží život, a že ZDRAVÍ začíná jídlem. Chceme dopřávat svému tělu jídlo, které je plné živin a navíc výborně chutná. Chceme se cítit vitálně a plní energie, být laskavější k sobě a ohleduplnější k životními prostředí.

Jídlo musí chutnat. Chroupání ovoce a zeleniny vnímáme pouze jako svačinu. Ale protože jíme také očima a mozek je zvyklý vidět na talíři „kuchařské dílo“, přetváříme tyto suroviny v opravdová jídla. S velkým nadšením tvoříme plnohodnotná lahodná jídla a pochutnáváme si na polévkách, hlavních menu, dezertech i různých nápojích.

Strategická partnerství pozitivní energie jsou pro nás a naše projekty to nejcennější, proto je na světě spolupráce právě s bistRAWveg.

https://www.bistrawveg.cz.

30/4/2019

VOLEJBALOVÉ PRÁZDNINY V ITÁLII

VOLEJBALOVÉ PRÁZDNINY V ITÁLII
Mladí volejbaláci, oči sem! 
Místa se nám pomalu, ale jistě plní! 
Chceš být jedním z posledních šťastlivců, kteří si užijí tuny srandy, každodenního koupání v moři, návštěv aquaparku, dovednostních her a spousty dalších aktivit...? 
Bylo nám to jasné! Registraci najdeš na www.sportovniprazdniny.cz

VOLEJBALOVÉ PRÁZDNINY V ITÁLII

29/4/2019

INFORMACE O KEMPECH ROZESLÁNY MEZI VŠECHNY KLUBY V ČR!!

Vážení přátelé,

dovolte nám předat se souhlasem Mgr. Michala Blažeje (SCM a SpSM) mezi Vaše oddíly a ostatní členy fotbalové asociace informaci o realizaci fotbalových kempů v zahraničí. Případně děkujeme za zveřejnění nabídky na vašich webech a dalších komunikačních kanálech. 

Máme radost, právě bylo rozesláno prvních stovky emailů po klubech po celé ČR. Zítra bude rozesláno dalších cca tisíc na ostatní kuby, funkcionáře a členy FAČR. ❤️

Děkujeme, že jste s námi. Zdraví tým FP www.fotbaloveprazdniny.cz

28/4/2019

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY U MOŘE JSOU STÁLE POPULÁRNĚJŠÍ

Fotbalisté v Libereckém kraji mají jasno 
www.fotbaloveprazdniny.cz
---------------------
Za poslední den máme přihlášeno 8 nových zájemců o naše kempy a tábory právě z Libereckého kraje. Máme velkou radost, děkujeme za důvěru..

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY U MOŘE JSOU STÁLE POPULÁRNĚJŠÍ

25/4/2019

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY - AKTUALITKY

VÍTE ŽE?

První mistrovství světa ve volejbale se pořádalo v Praze roku 1949.

Přihlášky na volejbalový kemp v Itálii najdete na www.sportovniprazdniny.cz

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY - AKTUALITKY

23/4/2019

SPORTOVNÍ TÁBOR ZÁKUPY

SPORTOVNÍ KEMP ZÁKUPY

Léto se dá strávit doma, u počítače, u televize…
A nebo na sportovním táboře v severních Čechách, s perfektním sportovním zázemím, koupalištěm a
spoustou další zábavy!

My máme vybráno. Přihlaste své ratolesti na www.sportovniprazdniny.cz

SPORTOVNÍ TÁBOR ZÁKUPY

22/4/2019

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY - AUTOMATICKÉ GENEROVÁNÍ FAKTURY

Vážení rodiče, 

právě jsme Vám odeslali na email automatický systém na vygenerování faktury. Nové přihlášky už mají automatický systém generování faktury obsažené a dorazí Vám společně s přihláškou na email Platby chodí v pořádku. Děkujeme za spolupráci! www.sportovniprazdniny.cz

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY - AUTOMATICKÉ GENEROVÁNÍ FAKTURY

21/4/2019

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY V ITÁLII

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY V ITÁLII

Vyzýváme všechny florbalové nadšence, ať si spolu s námi, se spoustou zábavných her a dalších aktivit, vyrazí užívat ke žhavému moři do Itálie - čekají nás tuny zábavy!!

SPORTOVNÍ PRÁZDNINY V ITÁLII

24/3/2019

SPORTOVNÍ KEMPY A TÁBORY U MOŘE - ITÁLIE, CAORLE

Nemáte jasno s programem pro děti na letní prázdniny, ale jste přesvědčeni, že sport a Vaše děti jsou základ? Máme pro Vás výbornou zprávu. Obklopoli jsme se profíky, nadšenci a připravili jsme pro Vás a Vaše děti nejlepší sportovní kempy a tábory u moře. ✌️ Zjistěte si více o našich akcích, bude to stát za to a nezapomeňte, každý rok je jenom jeden! Jedno Vám slíbit můžeme. Jakmile se vydáte s námi na naše kempy, už není cesta zpět. Kdo totiž s námi odjede na naše kempy, z 95% jede znovu druhý rok. Ale kdo jede druhý rok, třetí už jede na 100%!!

SPORTOVNÍ KEMPY A TÁBORY U MOŘE - ITÁLIE, CAORLE SPORTOVNÍ KEMPY A TÁBORY U MOŘE - ITÁLIE, CAORLE SPORTOVNÍ KEMPY A TÁBORY U MOŘE - ITÁLIE, CAORLE SPORTOVNÍ KEMPY A TÁBORY U MOŘE - ITÁLIE, CAORLE

3/2/2019

SPORTOVNÍ KEMPY A TÁBORY ITÁLIE - CAORLE, LÉTO 2019

DOPRAVA, STRAVA, AQUAPARK V CENĚ. Vyberte si sport a pojeďte s námi! Sportovní kempy a tábory u moře v Itálii jsou stále populárnější. Rodičům akce pomůže, mají deset dní volno, a děti mezi tím zažijí tábor, na který budou dlouho vzpomínat. Kdo může říct, že byl v létě na táboře u moře?!

Necháme Vás nahlédnout jenom lehce pod naši kulinářskou pokličku. Děti jsou během tábora rozděleny do menších skupin. Maximální počet dětí ve skupině je osm. V těchto malých skupinách se děti dobře poznají a naučí se vzájemné spolupráci. Rozhodně to budou potřebovat při celotáborové hře, která bude provázet všechny sportovní kempy.

Táborový program bude nabitý o tom neni pochyb, ale vyhrajeme si také se sportovním programem. Na písčitých plážích postavíme několik hřišť na fotbal, přehazku a volejbal. Budeme využívat dvě multifunkční hřiště na basketbal a florbal. Máme zajištěny dalších sportovní plochy na hlavním atletickém stadionu v Caorle. Tenisové kurty jsou ve městě na každém rohu. Opět se rozdělíme do skupin a každý den na nás bude čekat nové dobrodružství. Jiný sport, jiná zábava. Mrkni na podmínky, bude to stát za to. Máme posledních 20 volných míst. 

 

 

25/12/2018

SPORTOVNÍ TÁBOR - ZÁKUPY, SEVERNÍ ČECHY

Sportovní tábory Zákupy mají už dvanáctiletou historii. Prakticky stále jezdíme ve stejné sestavě vedoucích a trenérů. Podařilo se vytvořit kempy, které jsou od počátku budovány na stejných základech. Za pomoci přátel máme téměř každý rok zajištěnou účast některých profesionálních sportovců, trenérů, rozhodčích i metodiků. Daří se zaujmout náplní kempu rodiče i děti a to je nejdůležitější.

A proč do Zákup? Ideální start do letních prázdnin. Hned po vyvědčení a společném obědu s rodiči nastartujeme prázdniny ve velkém stylu. Těšit se můžeme na skvělou kuchyni a stravu 6 x denně. Dopolední a odpolední jednotky plné zábavy. Každodenní turnaje. Vědomostní soutěže. Aquapark. Buřty a noční hru. To je samozřejmě jen začátek. Máme k dispozici travnaté hřiště, UMT, halu, tělocvičnu, antukové kurty, koupaliště i hřiště na beach fotbal. Kempová trička a poháry pro každého účastníka. Je na co se těšit.

Po úspěšné registraci obdržíte email s dalšími informacemi. Stačí zaplatit zálohová platba. Další informace k nástupu, co brát a nebrat obdržíte do 15. 6. 2019.

Příjezd 28. 6. 2019, sraz v Zákupech ideálně 15:30 až 16:00.

 

PŘIHLAŠTE DĚTI NA SPORTOVNÍ TÁBOR DO ZÁKUP, BUDE TO STÁT ZA TO!!

 

Těšíme se na viděnou! Tým FP.

SPORTOVNÍ TÁBOR - ZÁKUPY, SEVERNÍ ČECHY SPORTOVNÍ TÁBOR - ZÁKUPY, SEVERNÍ ČECHY SPORTOVNÍ TÁBOR - ZÁKUPY, SEVERNÍ ČECHY SPORTOVNÍ TÁBOR - ZÁKUPY, SEVERNÍ ČECHY

19/12/2018

Vánoce jsou za dveřmi! Darujte sportovní kemp pouze za 4 tis Kč!!

Máme pro Vás speciální Vánoční akci. Je nám jasné, že opět jako my řešíte dárky na poslední chvíli. Nabízíme Vám možnost rezervace sportovního kempu u moře pro děti za pouhé 4 tis Kč! Přihlašte se a my Vám obratem zasíláme dárkový poukaz! www.sportovniprazdniny.cz

Vánoce jsou za dveřmi! Darujte sportovní kemp pouze za 4 tis Kč!!

24/11/2018

Mámo táto spočítejto, ať to vyjde nejlííp :o)

Máme pro vás pár rad a tipů. Zkuste se zeptat. Můžete být jen mile překvapeni. 

1) Některé pojišťovny přispívají na pobytové tábory. Většinou 1.000 Kč.

2) Pokud jste zaměstnanec, zkuste požádat zaměstnavatele o příspěvek. Většinou 1.000 - 2.000 Kč. 

 

Další možnosti se týkají kempů Itálie (sportovní kemp, fotbalový kemp, florbalový kemp, basketbalový kemp, volejbalový kemp, tenisový kemp).

1) Sleva při spojení dvou turnusů 1.400 Kč.

2) Sleva při vlastní dopravě 1.000 Kč.

 

Sportovní kempy jsou po náročné sezóně ideální volba.

 

Těšíme se na viděnou.

Mámo táto spočítejto, ať to vyjde nejlííp :o) Mámo táto spočítejto, ať to vyjde nejlííp :o) Mámo táto spočítejto, ať to vyjde nejlííp :o) Mámo táto spočítejto, ať to vyjde nejlííp :o)

23/11/2018

Oficiálně spouštíme přihlašování - léto 2019 je naše!!

Právě jsme odstartovali přihlašování na sportovní kempy v roce 2019!

Již k dnešnímu dni hlásíme 45 účastníků. Proto neotálejte s registracemi. Máme 12 let zkušeností a každý rok je to stejné. V případě, že zvolíte tábor v zahraničí, je potřeba jen cestovní doklad, pojištění do zahraničí a plavky. Vše ostatní je v ceně.

Těšíme se na viděnou v roce 2019!

Oficiálně spouštíme přihlašování - léto 2019 je naše!! Oficiálně spouštíme přihlašování - léto 2019 je naše!! Oficiálně spouštíme přihlašování - léto 2019 je naše!! Oficiálně spouštíme přihlašování - léto 2019 je naše!!

1/11/2018

Brzy to začne! Odstartujeme přihlašování na sportovní kempy 2019!

Do 14 dnů spustíme oficiální přihlašování na letní sportovní kempy. Máte se na co těšit. :)

Brzy to začne! Odstartujeme přihlašování na sportovní kempy 2019! Brzy to začne! Odstartujeme přihlašování na sportovní kempy 2019! Brzy to začne! Odstartujeme přihlašování na sportovní kempy 2019! Brzy to začne! Odstartujeme přihlašování na sportovní kempy 2019!

4/6/2018

Přihlašování v plném proudu

Vážení rodiče, děkujeme za důvěru. Přihlašování na sportovní kemp do Zákup je stále otevřeno. Bližší informace pošleme 25. 6. 2018. Těšíme se na vaše svěřence. ☀️

Přihlašování v plném proudu Přihlašování v plném proudu Přihlašování v plném proudu Přihlašování v plném proudu

23/5/2018

Článek v CL sportu

Děkujeme Alexovi Neugebauerovi za článek pro CL sport. Více info zde: ODKAZ NA ČLÁNEK

Článek v CL sportu Článek v CL sportu Článek v CL sportu Článek v CL sportu

23/4/2018

Děkujeme ZŠ Dr. M. Tyrše Česká Lípa

Jupíjou. Jsme rádi, že jsme měli možnost pozdravit pana ředitele a učitele ze ZŠ Dr. M. Tyrše Česká Lípa. Vše jsme stihli ve sportovním tempu a dokonce po vyučování zbyla chvilička na pár vzpomínek. Přeci jenom jsme odchovanci několika pedagogů z této školy, kterým dodnes vděčíme za pomoc při tvarování naší cesty i po základní škole a nad rámec výuky. Byl to moc prima den a těšíme se opět na viděnou. 

Děkujeme ZŠ Dr. M. Tyrše Česká Lípa

22/4/2018

Děkujeme za podporu agentuře Studio REMA ´93

Moc si vážíme spolupráce s reklamní agentura Studio REMA ´93, spol. s r. o. Společnost Studio REMA ´93 nám letos nesmírně pomohla s rozšířením informací o našich kempech a táborech. Nebylo to jednoduché, potřebovali jsme pomoci natisknout v první fázi cca 5 tis letáků a plakátů. Většina byla tištěna pro děti ve formátu A6 a na řadu přišla i řezačka. Bylo to hodně práce, ale zvládlo se to jako vždy s úsměvem. Máme radost, děkujeme za spolupráci a těšíme se brzy opět na viděnou.

Děkujeme za podporu agentuře Studio REMA ´93 Děkujeme za podporu agentuře Studio REMA ´93

5/4/2018

INFO K ODSTRANĚNÍ PŘIHLÁŠENÝCH ÚČASTNÍKŮ Z WEBU - PŘÍPRAVY NA KEMPY JSOU V PLNÉM PROUDU

Vážení účastníci, jistě jste si všimli, že jsme odstranili jména přihlášených účastníků z našich webů. Je to čistě z důvodu platnosti Nařízení (EU) 2016/679 (GDPR) představuje právní rámec ochrany osobních údajů platný na celém území EU, který hájí práva jejích občanů proti neoprávněnému zacházení s jejich daty a osobními údaji. Přípravy na kemp již probíhají a v nejbližších dnech vás budeme informovat o přijetí zálohových či celý plateb. Děkujeme za pochopení.

5/4/2018

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA ZÁKUPSKÉ SPORTOVNÍ PRÁZDNINY V PLNÉM PROUDU!

Byli jsme napjatí, ale zájem o SPORTOVNÍ PRÁZDNINY V ZÁKUPECH je evidentní a my už se těšíme, až ho budeme moct zahájit! Připravujeme opravdu nabitý program plný jedinečných zážitků na hřištích, tělocvičnách a hlavně v přírodě. Děkujeme za Váš zájem!!!

29/3/2018

Děkujeme ZŠ Jižní v České Lípě

Máme velkou radost, že jsme měli možnost tento týden pozdravit pana ředitele a učitelé ze ZŠ a MŠ Jižní Česká Lípa. Ve škole byla cítit dobrá nálada, zájem a zarputilost jak ze strany učitelů, tak i žáku při výuce všech předmětů. Těšíme se opět na viděnou a fandíme celé škole v jejich práci, protože každý rok opustí školu mnoho talentovaných žáků, kteří dále reprezentují město Česká Lípa v národních i mezinárodních soutěžích. Děkujeme a těšíme se v budoucnu opět na viděnou.

Děkujeme ZŠ Jižní v České Lípě

23/3/2018

Děkujeme ZŠ Špičák za přátelství a podporu

Jsme velice rádi, že jsme dostali možnost předat informace o našich kempech a táborech na ZŠ Špičák. Pár žáků jsme dokonce poznali a s nektěrými se uvidíme i letos v létě. Je to paráda navrátit se na místa, kde člověk vyrůstal a vidět, že někteří učitelé nestárnou a jsou stále plni pozitivní energie. Byl to skvěle strávený den. Těšíme se na další setkání. 

Děkujeme ZŠ Špičák za přátelství a podporu

23/3/2018

Fotbalový kemp Itálie

Ano! Slyšíte správně. Letos jsme si pro vás připravili další lahůdku. Pojeďte s námi na exkluzivní fotbalový kemp do Itálie. Máme pro vás zajištěné skvělé podmínky pro odpočinek, sport, zábavu a koupání. Podívejte se sami: https://www.youtube.com/watch?v=UdPdX35GRcU. Malebné městečko Caorle nás přivitá přímo uprostřed sezony. Čekají na vás dokonce i turnaje s místními dětmi, navštívíme aquapark a všechno si pořádně užijeme. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat. 

Fotbalový kemp Itálie Fotbalový kemp Itálie Fotbalový kemp Itálie Fotbalový kemp Itálie

3/3/2018

Jak to vůbec začalo? Epizoda 1 - Tábor DDM Libertin, Poslův mlýn

Velká řada sportovních akcí a zejména sportovních kempů pro děti pořádaných nejenom na území Libereckého kraje je z kuchařky Vojty Brože a Martina Hanouška. Kluci na sebe určitě nenarazili náhodou. Jejich cesty se protly na táborech organizovaných DDM Libertin. Každoročně jezdilo kolem stovky dětí. Seznámení proběhlo po příchodu do chatičky asi takto vzpomíná Vojtěch Brož:

 

“Čůůůs x Nazdááár”

“Ty hraješ fotbal? x Ty hraješ taky fotbal?”

“Hustý x Hustý”

 

Po deseti vteřinách bylo jasno, že to bude stát za to.

 

Byl to jeden z nejlepších táborů a my se ho účastnili jako vedoucí. Během 14 dnů se nám podařilo zabloudit v lese hned první den s našimi oddíly, vytopit v pět ráno chatičku prágošů, zaměnit kola hlavním vedoucím, dělat holkám v hlavách neplechu a nebo strašit orientační běžce, kteří tu měli každoročně věhlasné závody. Ano čtete správně. To byla vůbec největší legrace. Blízko 12 kontroly se protínala trať nočního orientačního běhu s cestou, po níž procházely děti při naší stezce odvahy. Dobrovolně jsme si vzali celou pasáž na starost. Děti byly na noční hře připraveny na všechno, tam to proběhlo v pořádku. Nejsme si však jisti, co na to říkali závodníci. Většina totiž prchala z lesa nejkratší cestou do bezpečí startu, aniž by dál pokračovali v závodě. 

 

Během tábora jsme s dětmi zažily spoustu zábavy, najetých kilometrů na kole i kánoích, celodenní výlety, noční bojové hry, zajistili jeden astmatický záchvat a pár hyperaktivních dětí, užili si spoustu vědomostních i kolektivních her. Bylo to super. S Martinem jsme teprve sbírali zkušenosti, bylo nám něco kolem 17 a 20-ti lety. V tu dobu jsme rozhodně netušili, co nás ještě společně s dalšími přáteli čeká. Ale to bych předbíhal. Hodně předbíhal. A víte kolik to je už let? Můžete hádat, ale nepočítejte to na prstech rukou. Nebudou vám stačit."

 

Více informací, i třeba proč došlo k rozšíření kempů a táborů o další aktivity, se dozvíte v dalších epizodách. My sami si to rádi připomeneme.

Jak to vůbec začalo? Epizoda 1 - Tábor DDM Libertin, Poslův mlýn Jak to vůbec začalo? Epizoda 1 - Tábor DDM Libertin, Poslův mlýn Jak to vůbec začalo? Epizoda 1 - Tábor DDM Libertin, Poslův mlýn Jak to vůbec začalo? Epizoda 1 - Tábor DDM Libertin, Poslův mlýn

27/2/2018

Sportovní Prázdniny 2018 - všesportovní prázdniny jsou tu!

Všimli jste si, že hned na titulní straně máte možnost vybrat si mezi Fotbalovými a Sportovními kempy. Je to přesně jedenáct let, kdy se znovu organizačně vracíme k pořádání všesportovních kempů pro děti. Cítili jsme, že my sami máme velmi blízko ke všem sportům a neradi bychom omezovali naši kreativitu, tak i chceme opět široké veřejnosti a hlavně mládeži nabídnout něco více. Těšíme se na prázdniny, bude to super! 

Sportovní Prázdniny 2018 - všesportovní prázdniny jsou tu! Sportovní Prázdniny 2018 - všesportovní prázdniny jsou tu! Sportovní Prázdniny 2018 - všesportovní prázdniny jsou tu! Sportovní Prázdniny 2018 - všesportovní prázdniny jsou tu!

26/2/2018

Přihlašování na Sportovní Prázdniny 2018 je oficiálně zahájeno!

Přihlašování na Sportovní Prázdniny 2018 je oficiálně zahájeno. Nyní můžete bez starostí své děti hlásit na nový ročník Sportovních Prázdnin. A na co se těšit? Každý den na vás čeká jiný druh sportů, jiná zábava. Naučíme vás základům různých sportů a volnočasových aktivit, a v těch co už umíte se vás pokusíme zlepšit. Těšte se na míčové i raketové sporty, triatlon, biatlon, kanoe, spaní pod širákem, lesní a dobrodružné hry. Chybět nebude ani diskotéka, vše pod dohledem pedagogů a kvalifikovaných trenérů. Tábor plný sportu, pohybu a nevšedních zážitků je tu.

Přihlašování na Sportovní Prázdniny 2018 je oficiálně zahájeno! Přihlašování na Sportovní Prázdniny 2018 je oficiálně zahájeno! Přihlašování na Sportovní Prázdniny 2018 je oficiálně zahájeno! Přihlašování na Sportovní Prázdniny 2018 je oficiálně zahájeno!

10/11/2017

Sportovní prázdniny - 3, 2, 1 START!

Je to tu! Přinášíme pro vaše děti další porci exkluzivní zábavy a maximálního sportovního vyžití během letních prázdnin. 

Sportovní prázdniny - 3, 2, 1 START!